Nejdůležitějším krokem v péči o pleť je čištění

Posted on Posted in Uncategorized

Znáte ten pocit, kdy se ráno probudíte a vůbec nic se vám nechce? Vstanete z postele a obličej jen letmo opláchnete čistou vodou, aby se neřeklo. Zdánlivě neškodné, ale vaše pleť tímto strádá.

Problémem nesprávně vyčištěné či vůbec nevyčištěné pleti je především ucpání kožních pórů. Představte si, že se dusíte a nemůžete tedy dýchat. V této situaci vám někdo nabízí jídlo (výživu) a pití (hydrataci). Jak moc budete podle vás schopni jíst a pít, když se potřebujete nadechnout? Pro vaši pleť to znamená totéž. Jestliže však jednotlivé kroky při čištění obličeje budete dodržovat, vaše pleť pak bude snadno přijímat výživu a udržovat hydrataci.

 

ČISTIT DVAKRÁT DENNĚ

Čištění pleti s sebou nese jisté postupy, dle kterých bychom se měli řídit. Začneme-li například tím nejzákladnějším, čistit pleť bychom měli dvakrát denně – ráno a večer.

Proč čistit pleť večer, a to i když se nelíčíme, je většině žen jasné. Na obličeji se nám během dne usazuje spousta nečistot jako prach a pot. K tomu se ještě mnohdy nemůžeme ubránit dotykům, které svému obličeji poskytneme, ale kterým bychom měli předcházet, jelikož ruce jsou právě tím nejčastějším přenašečem bakterií.

Ranní péče je pro pleť stejně důležité. Kůže se totiž, jako každý orgán, přes noc čistí, a na její povrch se tak uvolňují toxiny. K těm se navíc přidávají rovněž nečistoty jako pot a prach, leč jsme v pohodlí své postele.

 

JEN VODA NESTAČÍ
Mnoho žen si při diskuzi o čištění pleti představuje opláchnutí vodou. Voda ale sama o sobě není dostačujícím prvkem ani v péči o tělo, ani v péči o domácnost. Představte si například špinavou pánev, kterou chcete vyčistit. Opláchnete ji pouze vodou, nebo k tomu navíc použijete jar a houbičku?

Zacházení s vlastní pokožkou rovněž vyžaduje pečlivější přístup. Je potřeba zbavit pleť nečistot rozpustných ve vodě i v tucích a k tomu by měla každý žena používat vhodný čisticí přípravek. Chcete-li, aby vaše pleť postoupila dalším krokem k dokonalosti, užívejte i čisticí kartáček na obličej.

 
SPRÁVNÝ PŘÍPRAVEK JE PŮL ÚSPĚCHU
Prostředků k vyčištění pleti je celá řada, ne však každý vyhovuje jakémukoliv typu pleti. Bez vyzkoušení na vlastní kůži či bez možnosti vrácení peněz se do takového obchodu raději nepouštějte. Chcete-li s výběrem vhodného přípravku poradit, ráda vám pomohu.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *